Gösterilen sonuç sayısı: 9

Akustik duvar paneli

Akustik duvar paneli kalabalık mekânlarda farklı frekansta ki ses dalgalarının tavana ve duvara çarparak titreşim oluşmasını engelleyen panellerdir. Bu paneller günümüzde birçok mekânda tercih ediliyor. Son derece işlevsel olan akustik paneller farklı çeşitlerde tasarlanırlar. Mekânın durumuna göre en uygun seçenek tercih edilir. Akustik duvar paneli çeşitlerinde kumaş ve ahşap tasarımlar öne çıkanlardır. Bu duvar panelleri sesin yönetimini sağlamakla kalmaz aynı zamanda mekânlara çok şık bir görünüm de kazandırır. Çok dayanıklı olan duvar panelleri yüksek standartlarda ürünlerdir. Özellikle ses yoğunluğunun fazla olduğu ve yansımaların giderilmesi gereken yerlerde çok tercih edilirler. Akustik duvar paneli çeşitleri mekâna uygun olarak tasarlanırlar.

Akustik Duvar Paneli Özellikleri Nelerdir?

Akustik duvar paneli çeşitlerinden en çok öne çıkanlardan biri kumaş kaplı olanlardır. Bu çeşitler duvarlara rahatlıkla uygulanır. Hem renk hem de model seçenekleri son derece fazla olan panellerdir. Dekoratif görünümleri sayesinde bu paneller birçok ofis ortamında ve organizasyon mekânında kullanılabilir standartlardadır. Akustik paneller yankıları, ses karmaşasını ve eko problemlerini tamamen ortadan kaldırır. Farklı boyutlarda ve genişliklerde tasarlanan panellerdir.

Ahşap paneller ise yankıları ve yansıtıcı özellikleriyle öne çıkarlar. Bu panellerin gürültüyü soğuran ve yansıtan özellikleri vardır. Duvar ve tavanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. MDF ile Mdf-Lam olarak imal edilirler. Ses emme ve düzenleme konusunda performansı bakımından son derece başarılıdır. Delikli ahşap duvar panellerinin görünümü son derece şıktır.

 

Akustik Duvar Panelleri Nerelerde Kullanılır?

Akustik duvar panellerinin kullanıldığı alan çok fazladır. Avantajları sayesinde özellikle kalabalık birçok alanda tercih edilirler. En fazla tercih edilen yerler şu şekildedir:

  • Konser salonları ve oditoryumlar
  • Kongre merkezleri
  • Oteller
  • Sinema ve tiyatro salonları
  • Parlamento binaları ve stadyumlar
  • Üniversite ve okullar

Bunların yanında konferans ve toplantı salonları, düğün salonları, opera evleri, AVM’ler, radyo ve Tv stüdyoları çok tercih edilen yerlerdir. Kişisel alanlarda da kullanılan bu akustik duvar panelleri kış bahçeleri için de son derece uygundur. Klinik ve hastaneler için de işlevsel tasarımlardır. Akustik duvar paneli çeşitleri sesin emilimi konusunda çok başarılıdır ve çok kaliteli malzemelerden tasarlanırlar. Sesin havada yayılmasını önleyerek titreşim sorununu ortadan kaldıran bu paneller son derece uygun fiyatlarda tasarlanır. Kullanıcı gereksinimlerini karşılayacak olan duvar panelleri ortamların daha huzurlu olmasında çok etkilidir. Kullanım alanları çok geniş olan bu duvar panellerini günümüzde birçok yaşam alanında görmek mümkün olmaktadır. Kalite standartları en yüksek ürünler arasındadır.

akustik duvar paneli
akustik duvar panelleri
akustik duvar kaplama
akustik duvar
akustik duvar kaplama
akustik duvar panelleri
duvar kumaş kaplama
akustik kumaş panel
akustik duvar
kumaş kaplı akustik panel
akustik paneller
akustik duvar paneli

https://cutt.ly/Xw3N4ecs https://cutt.ly/Xw3N4ecs-stats30